Jdi na obsah Jdi na menu

Lillehamer-treninky a provizorní kolo

4. 12. 2009

A začal nám druhý víkend,kdy sdruženáři budou bojovat o body.Závod byl přesunut z Trondheimu do Lillehameru.Startovní listina doznala zajímavých změn.První a tou nejvýraznější je neúčast Hannu Manninena,který po dvou závodech vede průběžné pořadí světového poháru.Další změna je taková,že do světového poháru se poprvé zapojí i Američané a to v sestavě Demong,Spillane,Fletcher a B.Cammerota.Nový závodnici jsou také z Japonska a to Kobayashi,Watabe a Kato,dále pak dva závodníci ze Slovinska,Berlot a Oranič.Závodní premieru si snad odbije také Gottwald a Gruber,kteří sice na startovní listině v Kuusamu byli ale ani jeden závod neabsolvovali.Celkem na startovní listině bylo k vidění 65 sdruženářů.Jeden závodník však ani jednou treninkově neskočil a byl jím kanaďan Wesley Savill.Naši mají startovní čísla:20 Vodseďálek,44 Slavík, 47 Dvořák, 54 Churavý.V trenincích se nedařilo pouze Aleši Vodseďálkovy.Ostatní naši předvedli svůj skokanský standart i když Pavel Churavý má určitě na víc.

59.Vodseďálek(CZE)      114m       91,3b         +2:28

Pokud by i ve víkendových závodech byly tyto malé ztráty rozhodovalo by se určitě v běhu a šanci by měli i sdruženáři ze zadních pozic,například Moan,Kokslien a další svělý běžci.Co nám však předvedou sdruženáři na můstku v sobotu a neděli si musíme ještě chvíli počkat.