Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ramsau - review

29. 12. 2009

O posledním předvánočním víkendem bylo rakouské středisko Ramsau am Dachstein svědkem tří nádherných, vyrovnaných a dramatických závodů. Závody se konali na místním malém můstku s HS98 a velmi náročných běžeckých tratích. Páteční závod byl do Ramsau přeložen z Harrachova. Skokanskou část tohoto závodu vyhrál Rakušan Christoph Bieler za 93m. Ovšem pořadí po skoku bylo velmi vyrovnané do 10 sekund se vešli další 3 závodníci a mezi nimi k naší velké radosti i náš Pavel Churavý (93.5m), který obsadil ve skoku 3. místo. A v pořadí se dostal mezi hvězdy tohoto sportu - Lamy Chappuise z Francie a domácího Felixe Gottwalda. Bohužel ostatním Čechům skok příliš nevyšel Aleš Vodseďálek se za 91m dělil o 27. místo, Tomáš Slavík obsadil 41. místo za 87m, Míra Dvořák obsadil 47. místo za 88m.

Skoky tedy nabízeli pro české fanoušky velké naděje pře běžeckou částí v podobě Pavla Churavého. Ovšem už brzy po startu bylo znát, že to Churavému nejede. Naši zřejmě netrefili mázu zcela ideálně, protože i dalším Čechům se příliš nevedlo. Ale nejdřív k úspěšným závodníkům. Zcela dle předpokladů dopředu letěl Magnus Moan, který startoval sice až jako 43., ale nejlepším během se dostal na 3. místo. Nestačil pouze na místního Felixe Gottwalda a na vítěze pátečního závodu Lamy Chappuiho. Pavel Churavý se 28. nejlepším během propadl na 15. místo. Ostatní naši se do bodované 30 nevešli.

V sobotním závodě vedl po skokanské části mladý Němec Tino Edelmann, který doplachtil na značku 94,5m. Skoky byly opět velmi vyrovnané a tak se i další 3 sdruženáři vměstnali do 10 sekund. A to sice Japonec Kato, Lamy Chappuis a Fin Tallus. Skokanskou formu potvrdil i Churavý, který obsadil 11. místo za pěkných 92 metrů. Dalším našim se skoky opět nepovedli : Vodseďálek 88,5m a 32. místo, Dvořák 87m a 46. místo a Slavík 84m a 53. místo.

V běžecké části opět potvrdil svoji formu Francouz Lamy Chappuis, když dokázal opět zvítězit, když v cílové rovince překonal Tino Edelmanna a v poslední době skvěle závodícího Itala Alessandra Pittina. Běžecká část se našim borcům tentokráte povedla. Pavel Churavý vypadal již od startu velmi dobře a to potvrdil 17. nejlepším časem a celkovým 8. místem. Ze spolupráce s Nory Kokslienem a Moanem vytěžil Míra Dvořák skvělý 4. nejlepší běžecký čas, který ho vynesl z 46. místa na pěkné 14. místo. Aleš Vodseďálek se špatným během propadl na 46. místo a Tomáš Slavík se po špatném skoku rozhodl na start běžecké části nenastoupit.

Neděle se opět nesla ve znamení velmi vyrovnaných skoků a tím pádem i běhu. Ve skoku opět potvrdil svoji skvělou formu lídr SP Lamy Chappuis, který vyhrál skok za 94,5m. Do deseti vteřin se vešli dalších 5 závodníků. Druhý byl za stejně dlouhý skok naturalizovaný Nor Jan Schmid, následovali Rakušan Bieler, Fin Ryynaenen a o 5. místo se dělil náš, v dobré formě závodící Pavel Churavý (94.5m) a obrovské překvapení Polák Pochwala. Dalším Čechům vyšel skok o něco lépe než v předchozích dnech: Vodseďálek 91m a 25. místo, Míra Dvořák 90m a 33. míst. Tomáši Slavíkovi skok opět nevyšel a za 79m obsadil až 59. místo.

V běžecké části nedělního závodu poznal Francouz prvního přemožitele v Ramsau. Stal se jím mladý Němec Bjoern Kircheisen, který ve strhujícím finiši porazil Nora Moana a domácího Gottwalda, který se tak nedočkal vytouženého vítězství v místě svého bydliště. Tento závod se stal pro české barvy nejúspěšnější v sezóně. Ve skvělé formě běhající Dvořák dosáhl 2. nejlepšího běžeckého času (lepší byl pouze "rocketman" Moan), tento skvělý výsledek posunul Míru až na skvělé 9. místo. Jen těsně za ním se na 11. místě umístil Pavel Churavý. Aleš Vodseďálek a Tomáš Slavík na body nedosáhli.

Další závody v Severské kombinaci se uskuteční tento víkend v německém Oberhofu ze kterých Vám nabídneme podrobnější servis a mini-online reportáž.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář